We ship worldwide on orders over 50 EUR!
Ilgiau tarnaujantis kietas muilas: praktiniai patarimai
7 patarimai, kaip prailginti kieto muilo tarnavimo laiką: išnaudokite kiekvieną gabalėlį efektyviai
9/22/20244 min read
Kieto muilo naudojimo praktiniai patarimai, kurie padės prailginti jo tarnavimo laiką
Muilu naudojamės kasdien – tiek reguliariai plaudami rankas, tiek prausdamiesi po dušu. Tačiau skiriasi mūsų naudojamo muilo ingredientai ir vartojimo įpročiai, kurie paveikia, ne tik muilo kokybę, bet ir jo tarnavimo laiką.
Rankų darbo muilas, kuris gaminamas iš natūralių aliejų ir sviestų, skiriasi nuo komercinių muilų, kurių sudėtyje yra naudojamos odai šiurkščios sintetinės paviršinio aktyvumo medžiagos ir dėl kurių oda gali išsausėti. Iš natūralių ingredientų šaltojo proceso metu pagamintas muilas turi daugybę privalumų mūsų odai, tačiau jis neišsilaiko taip ilgai, kaip iš sintetinių medžiagų pagamintas muilas. Todėl, norint, kad jūsų rankų darbo kietas muilas tarnautų kuo ilgiau, verta susipažinti su keliais praktiniais patarimais, susijusiais su kieto muilo naudojimu. Kaip teisingai naudoti kietą muilą Jei, prausdamiesi duše ar vonioje, naudojate kietą muilą, greičiausiai, kaip daugelis žmonių, nesureikšminate nei muilo laikymo, nei naudojimo ypatumų, ir susitaikote su tuo, kad muilas dažnai būna suminkštėjęs ir greitai susinaudoja. Tačiau, jei norite, kad jūsų naudojamas kietas muilas tarnautų gerokai ilgiau, yra būdų, kurie gali padėti tai užtikrinti.
Kaip teisingai naudoti kietą muilą?
Jei, prausdamiesi duše ar vonioje, naudojate kietą muilą, greičiausiai, kaip daugelis žmonių, nesureikšminate nei muilo laikymo, nei naudojimo ypatumų, ir susitaikote su tuo, kad muilas dažnai būna suminkštėjęs ir greitai susinaudoja. Tačiau, jei norite, kad jūsų naudojamas kietas muilas tarnautų gerokai ilgiau, yra būdų, kurie gali padėti tai užtikrinti.
1.Atsižvelkite į muilo sudedamąsias dalis
Visų pirma, naudinga atsižvelgti į kieto muilo, kurį naudojate, sudedamąsias dalis. Muilas, kuris yra pagamintas ir natūralių kietųjų aliejų ir sviestų, tarnauja ilgiau, nei muilas, kurį sudaro minkštesni ir skystesni aliejai. Kuo daugiau kietųjų aliejų/sviestų, pvz., tokių kaip kokosų aliejus ar sviestmedžio sviestas, yra muilo sudėtyje, tuo muilo gabalėlis yra tvirtesnis.
2.Naudokite gerai nusausinantį muilo indą
Jei naudojate kietą muilą, reikėtų įsigyti jam skirtą gerai nusausinantį muilo indą. Kai kietas muilo gabalėlis būna vandenyje, jis gana greitai suminkštėja ir virsta košę primenančia mase. Todėl muilą reikia laikyti apsaugotą nuo nuolatinės drėgmės, specialiame muilo indelyje su angelėmis vandens pertekliui nutekėti.
3.Tarp naudojimų muilą laikykite sausą
Norint, kad kieto muilo gabalėlis jums tarnautų kuo ilgiau, būtina stengtis tarp naudojimų jį išsaugoti kuo sausesnį. Prausiantis duše, muilas neišvengiamai sušlaps, tačiau nelaikykite jo ant dušo kabinos ar vonios atbrailos, kur jis nuolatos būtų veikiamas vandens ir garų. Net ir naudojant muilo indą, kuris padeda iš muilo pašalinti drėgmės perteklių, jis turi būti laikomas atokiau nuo vandens.
Jei tuo pačiu kieto muilo gabalėliu naudojasi daugiau nei vienas žmogus, tikėtina, kad jis niekada nebus visai sausas ir atitinkamai sutrumpės jo tarnavimo laikas. Todėl geriausia pasirūpinti, kad kiekvienas šeimos narys turėtų savo atskirą muilo gabalėlį, kuris būtų laikomas ne dušo kabinoje ir be reikalo nešlaptų bei nedrėktų.
4.Venkite karšto vandens
Prausimasis po karštu dušu, kuris daugeliui gali būti malonus, ypač šaltais žiemos vakarais, taip pat gali sutrumpinti muilo tarnavimo laiką. Karštame vandenyje muilas tirpsta greičiau, o prausiantis vėsesniu vandeniu galima lengviau išsaugoti kieto muilo formą ir konsistenciją, kartu užtikrinant, kad jis ilgiau išsilaikytų.
5.Padalykite muilo gabalėlį pusiau
Jei iki šiol buvote pratę naudoti didelius muilo gabalėlius, manydami, kad didesnis kieto muilo gabalėlis turėtų tarnauti ilgiau, nei mažesnis, pabandykite atsisakyti šio įpročio. Dėl mažesnio muilo gabalėlio paviršiaus ploto į jį patenka mažiau vandens, todėl jį galima naudoti ilgiau. Didesnį muilo gabalėlį galima padalyti per pusę (arba į tris dalis) ir naudoti po vieną nedidelį gabalėlį – taip ilgiau naudositės muilu ir jo veltui neiššvaistysite. Tai ypač naudinga auginant vaikus, kurių rankytėms daug patogiau laikyti mažesnius muilo gabalėlius.
6.Naudokite muilo maišelį
Dar viena gudrybė, padedanti išvengti muilo švaistymo ir leidžianti daugiau sutaupyti, yra muilo maišelio (arba muilo kišenėlės) iš augalinės žaliavos – sizalio (sizalinės agavos) naudojimas. Vietoje to, kad tiesiog išmestumėte mažyčius muilo gabalėlius, galite juos surinkti ir laikyti muilo maišelyje, vėliau panaudojant prausimuisi. Be to, jį galima naudoti ir kaip kempinę.
7.Išlaikykite muilo gabalėlio švarą
Nors muilą naudojame nešvarumų, bakterijų, mikrobų ir kitų ant odos besikaupiančių medžiagų pašalinimui, jis taip pat gali užsiteršti. Todėl, prieš prausiantis, rekomenduojama muilo gabalėlį nuplauti po tekančiu vandeniu, kad pašalintumėte nuo jo po paskutinio naudojimo likusius nešvarumus. Be to, muilo indelio apačioje galite įdėti kempinę, kuri sugertų nuo muilo varvančią drėgmę ir ant muilo paviršiaus besikaupiančius mikrobus. O jei kiekvienas šeimos narys turės savo asmeninį muilo gabalėlį ir atsižvelgs į visus išvardytus naudojimosi kietu muilu praktinius patarimus, muilas tarnaus dar ilgiau.
Pabaigai
Natūralaus rankų darbo kieto muilo naudojimas yra labai naudingas mūsų odai ir kūnui, o taip pat prisideda prie mus supančios aplinkos išsaugojimo. O jei norite, kad jūsų kasdien naudojamas muilas tarnautų kuo ilgiau, laikykitės ir tam tikrų naudojimosi kietu muilu taisyklių, kurios padės tai pasiekti. O jeigu dar neišsirinkote savo mėgstamo muilo - raginame Išbandykite BalticShea produktus.
MB Balticshea
Business code: 305945133
Striūpų 11, Šakiai, Lithuania
Info@balticshea.com
+37062435973
© 2024. All rights reserved by Balticshea.